Як підтвердити витрати на ССО

Організація, що знаходиться на ССО (доходи мінус витрати), набуває основний засіб – спліт-систему (кондиціонер) – у роздрібному магазині по безготівковій оплаті. Отримано документи: договір роздрібної купівлі-продажу і товарний чек. Чи будуть товарний чек і платіжне доручення бути достатньою документальним підтвердженням зроблених витрат? Відповідно до п. 2 ст. 346.16 НК РФ (Податковий кодекс РФ) витрати приймаються за умови їх відповідності критеріям, зазначеним у п. 1 ст. 252 НК РФ (Податковий кодекс РФ).

Ads

Пунктом 1 ст. 252 НК РФ (Податковий кодекс РФ) встановлено, що витратами зізнаються обгрунтовані й документально підтверджені витрати, здійснені платником податків.

Під документально підтвердженими видатками розуміються витрати, підтверджені документами, оформленими відповідно до законодавства РФ.

У питанні зазначено, що спліт-система придбана в роздрібному магазині за договором роздрібної купівлі-продажу.

Згідно зі ст. 492 ЦК РФ (Цивільний кодекс РФ) за договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів у роздріб, зобов'язується передати покупцеві товар, призначений для особистого, сімейного, домашнього чи іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю.

У п. 5 постанови Пленуму ВАС РФ від 22.10.1997 N 18 роз'яснено, що під цілями, не пов'язаними з особовим використанням, слід розуміти, в тому числі, придбання покупцем товарів для забезпечення його діяльності в якості організації або громадянина-підприємця (оргтехніки, офісних меблів, транспортних засобів, матеріалів для ремонтних робіт тощо). При цьому зазначено, що якщо товари купуються у продавця, що здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів у роздріб, відносини сторін регулюються нормами про роздрібну купівлю-продаж (параграф 2 глави 30 ЦК РФ (Цивільний кодекс РФ)).

Отже, якщо у цьому випадку придбання спліт-системи оформляється договором роздрібної купівлі-продажу, то ця операція оформляється документами роздрібної купівлі-продажу.

За загальним правилом, договір роздрібної купівлі-продажу вважається укладеним у належній формі з моменту видачі продавцем покупцеві касового або товарного чека або іншого документа, що підтверджує оплату товару (ст. 493 ГК РФ (Цивільний кодекс РФ)). Закон не забороняє оформлення в цьому випадку і інших документів, передбачених договором, проте форма та зміст таких документів повинні свідчити про те, що має місце саме роздрібна купівля-продаж, тобто відповідає ознакам, зазначеним у ст. 492 ЦК РФ (Цивільний кодекс РФ).

Варто відзначити думку представників фінансового органу, відповідно до якого до роздрібної торгівлі не відноситься реалізація відповідно до договорів поставки, коли при реалізації товару оформляються відповідні накладні (лист Мінфіну Росії від 20.12.2006 N 03-11-04/3/544). Причому, чиновники відзначають, що до роздрібної торгівлі відноситься підприємницька діяльність, пов'язана з торгівлею товарами як за готівковий, так і безготівковий розрахунок за договорами роздрібної купівлі-продажу незалежно від того, якої категорії покупців (Фізичні чи юридичні особи) реалізуються ці товари.

Таким чином, реалізація товару за безготівковим розрахунком може бути визнана роздрібною торгівлею за умови оформлення товарного чека. Причому, так як форма товарного чека альбомом уніфікованих форм первинної облікової документації не передбачена, то для визнання товарного чека в якості первинного документа, що підтверджує фактичне здійснення витрат з придбання товарів, він повинен містити реквізити, встановлені п. 2 ст. 9 Федерального закону від 21.11.1996 N 129-ФЗ.

Підтвердженням оплати є або платіжне доручення – якщо оплата здійснюється в безготівковому порядку, або касовий чек при розрахунках готівкою грошовими коштами через підзвітну особу.

У ситуації, що розглядається оплата за спліт-систему здійснена в безготівковому порядку, отже, документом, що підтверджує оплату, буде платіжне доручення та виписка з розрахункового рахунку.

У відношенні необхідності виписування товарного чека організацією роздрібної торгівлі представники податкових органів роблять наступний висновок. Згідно з Положенням щодо застосування контрольно-касових машин при здійсненні грошових розрахунків з населенням, затвердженого постановою Ради Міністрів – Уряду Російської Федерації від 30.07.1993 N 745, чек повинен мати такі реквізити: найменування організації (індивідуального підприємця), ідентифікаційний номер організації (індивідуального підприємця) , заводський номер контрольно-касової машини, порядковий номер чека, дату і час купівлі (надання послуги), вартість покупки (послуги), ознака фіскального режиму. На виданому покупцеві чеку можуть міститися й інші дані, а саме перелік придбаних товарів. У разі відсутності в чеку такого переліку покупець виписує ТОВАРНИЙ ЧЕК із зазначенням у ньому назви організації (індивідуального підприємця), найменування і сорту (артикулу) вироби, ціни, дати продажу і прізвища продавця. Якщо застосовувані в установленому порядку моделі контрольно-касової техніки формують нестійкі відбитки платіжних документів (чеків), на яких з часом може втрачатися (вицвітати) відображена інформація (наприклад, використовується метод термодруку), в таких випадках платнику податків необхідно зробити завірені належним чином копії таких чеків АБО МАТИ М'ЯКІ (ТОВАРНІ) ЧЕКИ з відповідними реквізитами (лист УФНС Росії по м. Москві від 12.04.2006 N 20-12/29007).

У ситуації, що розглядається, оскільки оплата здійснюється в безготівковому порядку і касовий чек відсутній, про перелік придбаних товарів буде свідчити саме товарний чек.

ВИСНОВОК:

При придбанні організацією спліт-системи за договором роздрібної купівлі-продажу товарний чек і платіжне доручення будуть достатнім документальним підтвердженням зроблених витрат.