слід віднести витрати по заправці вогнегасників, заправці картриджів для принтерів і ксероксів?

Організація знаходиться на спрощеній системі оподаткування (доходи-витрати). Куди слід віднести витрати по заправці вогнегасників, заправці картриджів для принтерів і ксероксів? Платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування і вибрали як об'єкт оподаткування доходи, зменшені на величину витрат, при визначенні податкової бази враховують витрати, передбачені п. 1 ст. 346.16 НК РФ (Податковий кодекс РФ), за умови їх відповідності критеріям, зазначеним у п. 1 ст. 252 НК РФ (Податковий кодекс РФ).

Ads

Згідно з п. 1 ст. 252 НК РФ (Податковий кодекс РФ) видатками зізнаються обгрунтовані й документально підтверджені витрати, здійснені платником податків. Під обгрунтованими витратами розуміються економічно виправдані витрати, оцінка яких виражена в грошовій формі. Під документально підтвердженими видатками розуміються витрати, підтверджені документами, оформленими відповідно до законодавства РФ.

При цьому, витратами платника податків визнаються витрати після їх фактичної оплати (п. 2 ст. 346.17 НК РФ (Податковий кодекс РФ)).

ЗАПРАВКА ВОГНЕГАСНИКІВ

Відповідно до пп. 10 п. 1 ст. 346.16 НК РФ (Податковий кодекс РФ) при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ платника податку відповідно до законодавства РФ, витрати на послуги з охорони майна, обслуговування охоронно-пожежної сигналізації, витрати на придбання послуг пожежної охорони та інших послуг охоронної діяльності.

Стаття 1 Федерального закону від 21.12.1994 N 69-ФЗ "Про пожежну безпеку" (далі – Закон N 69-ФЗ) визначає, що ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА – стан захищеності особистості, майна, суспільства і держави від пожеж. ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ – спеціальні умови соціального та (або) технічного характеру, встановлені з метою забезпечення пожежної безпеки законодавством РФ, нормативними документами або уповноваженим державним органом. ЗАХОДИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ – дії щодо забезпечення пожежної безпеки, у тому числі щодо виконання вимог пожежної безпеки.

Згідно зі ст. 37 Закону N 69-ФЗ керівники організації зобов'язані:

– Дотримуватися вимог пожежної безпеки;

– Розробляти та здійснювати заходи щодо забезпечення пожежної безпеки;

– Утримувати в справному стані системи та засоби протипожежного захисту, включаючи первинні засоби гасіння пожеж;

– Надавати в установленому порядку при гасінні пожеж на територіях підприємств необхідні сили та засоби.

Наказом МНС Росії від 18.06.2003 N 313 затверджені Правила пожежної безпеки в Російській Федерації (ППБ01-03) "(далі – Правила).

Приміщення, будівлі і споруди необхідно забезпечувати первинними засобами пожежогасіння. Первинні засоби пожежогасіння повинні утримуватися у відповідності з паспортними даними на них (п. 108 Правил). До первинних засобів пожежогасіння відносяться вогнегасники (Додаток N 3 до Правил).

Таким чином, зміст вогнегасників у справному стані є необхідним заходом пожежної безпеки. Витрати по заправці вогнегасників враховуються при УСН як витрати на забезпечення пожежної безпеки.

ЗАПРАВКА КАРТРИДЖІВ

На думку представників Мінфіну Росії і податкових органів, витрати по заправці картриджів для принтерів і ксероксів відносяться до матеріальних витрат організації (див. листи Мінфіну РФ від 08.02.2007 N 03-11-04/2/26, лист Управління МНС по м. Москві від 01.12.2004 N 21-09/77274).

Відповідно до пп. 5 п. 1 ст. 346.16 НК витратами, що зменшують податкову базу при УСН, визнаються МАТЕРІАЛЬНІ ВИТРАТИ, які враховуються стосовно до порядку, передбаченому для обчислення податку на прибуток організацій ст. 254 НК РФ (Податковий кодекс РФ).

Згідно з пп. 2, пп. 6 п. 1 ст. 254 НК РФ (Податковий кодекс РФ) до матеріальних витрат належать витрати:

– На придбання матеріалів, використовуваних на інші виробничі та господарські потреби (проведення випробувань, контролю, утримання, експлуатацію основних засобів та інші подібні цілі);

– На придбання робіт і послуг виробничого характеру, виконуваних сторонніми організаціями або індивідуальними підприємцями. До таких робіт відноситься в числі інших технічне обслуговування основних засобів.

Арбітражна практика з цього питання складається також на користь платника податків (див. постанови ФАС Поволзької округу від 29.03.2006 N А65-25615/05-СА2-9, ФАС Уральського округу від 13.04.2005 N Ф09-1317/05АК).

ВИСНОВОК:

1. Витрати по заправці вогнегасників організація має право врахувати у складі витрат на забезпечення пожежної безпеки.

2. Витрати по заправці картриджів для принтерів і ксероксів організація має право врахувати у складі матеріальних витрат.

Відповідь підготував:

Експерт служби Правового консалтингу ГАРАНТ

Котило Ігор

Відповідь перевірив:

Рецензент служби Правового консалтингу ГАРАНТ

професійний бухгалтер Волкова Юлія

Москва