Поєднання податкових режимів

Чи вправі індивідуальний підприємець поєднувати застосування УСН на основі патенту з іншими режимами оподаткування? Згідно з пунктом 3 статті 346.25.1 НК РФ рішення про можливість застосування індивідуальними підприємцями спрощеної системи на основі патенту на територіях суб'єктів РФ приймається законами відповідних суб'єктів РФ.

Ads

Індивідуальні підприємці, що здійснюють види підприємницької діяльності, зазначені в пункті 2 статті 346.25.1 НК РФ, має право перейти на спрощену систему на основі патенту. Про це сказано в пункті 1 статті 346.25.1 НК РФ.

Норми НК РФ не містять заборони на одночасне застосування індивідуальними підприємцями спрощеної системи на основі патенту у відношенні видів діяльності, передбачених у пункті 2 статті 346.25.1 НК РФ, і спрощеної системи, встановленою статтями 346.11-346.25 НК РФ, а також системи оподаткування у вигляді ЕНВД і загального режиму оподаткування стосовно інших видів діяльності.

Отже, індивідуальний підприємець, який здійснює кілька видів діяльності, мають права суміщати УСН на основі патенту з іншими податковими режимами.

Підстава: лист Мінфіну Росії від 20.02.2009 № 03-11-11/25.

Матеріал підготовлений на підставі офіційного листа УФНС Росії по м. Москві вих. № 20-14/2/087507 @ від 21.08.2009, підписаного і. о. керівника Управління ФНС Росії по м. Москві радником державної цивільної служби РФ 3-го класу Є.А. Останін.

Category: Налог  Tags: