Перемножувати або не перемножувати коефіцієнти-дефлятори? Ось в чому питання!

Мінекономрозвитку Росії наказом від 1 3.1 1.2009 № 465 затвердило для платників ЕНВД значення коефіцієнта-дефлятора на 2010 рік у розмірі 1,295. Про те, як його застосовувати, – лист Мінфіну Росії від 27.1 1.2009 № 03-11-11/216 Як відомо, при розрахунку податкової бази по ЕНВД «вмененщікі» повинні множити базову прибутковість за певним видом діяльності на значення коригувальних коефіцієнтів К1 і К2, а також на величину відповідного фізичного показника.

Ads

У новій редакції абзацу 5 статті 346.27 НК РФ зазначено (набула чинності з 1 січня 2009 року), що К1 – це коефіцієнт-дефлятор, що встановлюється на календарний рік і розраховується як добуток коефіцієнта, що застосовується в попередньому періоді, і коефіцієнта, що враховує зміну споживчих цін на товари (роботи, послуги) в РФ в попередньому календарному році. Цей коефіцієнт визначається і підлягає офіційному опублікуванню у порядку, встановленому Урядом РФ.

Якщо тлумачити наведену норму Податкового кодексу РФ буквально, то можна зробити висновок, що «вмененщікі» повинні перемножувати зазначені коефіцієнти самостійно. Однак фінансове відомство підкреслило, що при затвердженні коефіцієнта-дефлятора Мінекономрозвитку Росії вже зробило це. Тобто платникам ЕНВД коефіцієнт-дефлятор, встановлений наказом Мінекономрозвитку Росії від 12.11.2008 № 392 на 2009 рік (1,148), і коефіцієнт-дефлятор, встановлений наказом Мінекономрозвитку Росії від 13.11.2009 № 465 на 2010 рік (1,295), перемножувати не слід . Таким чином, при обчисленні податкової бази за єдиним податком на поставлений дохід в 2010 році необхідно використовувати К1, рівний 1,295, а не 1,487.

Зауважимо, що аналогічний питання виникло у «спрощенців» при визначенні ліміту доходів при УСН. І на нього фінансове відомство відповіло також: при затвердженні коефіцієнтів-дефляторов Мінекономрозвитку Росії вже врахував коефіцієнти за попередні роки (листи від 20.10.2009 № 03-11-09/352 та від 11.04.2008 № 03-11-04/2/70 ).

Звичайно, платники ЕНВД, які не поділяють точку зору Мінфіну Росії, можуть звернутися до суду. Проте в даному випадку оскаржувати висновки фінансового відомства вкрай невигідно – податкове навантаження при коефіцієнті К1, рівному 1,487, зросте майже на 15%.

Разом з тим не виключено, що податківці вимагатимуть від «вмененщіков» перемножувати значення коефіцієнтів-дефляторов за 2009 і 2010 роки (лист ФНС Росії від 18.12.2008 № ШС-6-3/943 @). Як тільки ФНС Росії виробить позицію з цього питання, ми повідомимо про неї на сторінках журналу і на сайті www.26-3.ru.

Category: Налог  Tags: ,